Kopalnia w Kostrzy koło Strzegomia

Kopalnia powstała w 1992 r. jako rodzinna firma. Od swoich pierwszych dni zajmowała się wydobyciem oraz przerobem cennego materiału, którym jest granit. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w 1995 r. powołaliśmy do życia kolejną firmę, PETRA BUD Sp. z o.o., której domeną jest przerób granitu na elementy cięte. Oferując kompleksową obsługę Klienta proponujemy najwyższej jakości produkty granitowe, które mogą posłużyć do realizacji wielu projektów.


Do głównych produktów naszej firmy zalicza się przede wszystkim elementy surowo łupane. W sprzedaży posiadamy bryły granitowe oraz formak granitowy. Nasza oferta to również dostępna w wielu kolorach kostka granitowa oraz krawężniki stworzone do budowy dróg i ścieżek leśnych czy parkowych. Asortyment firmy przewiduje także przydatne płyty granitowe takie jak niezwykle wytrzymała płyta chodnikowa.

Swoim Klientom proponujemy również powstające przy wydobyciu i obróbce granitu kruszywa, które z uwagi na doskonałe właściwości fizyko-chemiczne znajdują szczególnie zastosowanie w budownictwie drogowym i mieszkaniowym. Oferta jest naprawdę bogata! Miejscem, gdzie działa nasza firma jest Strzegom. Właśnie tam prowadzimy działania, które pozwalają na przygotowanie widocznej ofery.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zachęcamy do kontaktu!

Kopalnia granitu WEKOM II
z kapitałem polskim. W pierwszych latach działalności firma zatrudniała 30 osób, obecnie zatrudnienie kształtuje się na poziomie ok. 200 osób. Od początku zajmowała się wydobyciem i przerobem granitu. Od początku zajmowała się wydobyciem i przerobem granitu z własnego złoża. Głównymi produktami firmy są: elementy surowo łupane, czyli kostka granitowa i kamień murowy. Głównym rynkiem zbytu kamienia granitowego były Niemcy, w tej chwili sytuacja ta uległa zmianie WEKOM II większość swoich wyrobów dostarcza na rynek krajowy. W sprzedaży bryły granitowe oraz formak granitowy. Oferujemy swoim klientom bryły granitowe pochodzące z eksploatowanej przez naszą firmę kopalni granitu Wekom II. Proponowane przez nas bryły granitowe mogą znaleźć zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach budownictwa mieszkalnego oraz architekturze ogrodowej. Polecamy także Państwa uwadze formak granitowy, czyli kamień murowy. Formak granitowy służy do budowy murów oporowych, cokolików i budynków. Do jego zalet należą wysoka odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz estetyczny wygląd.
Oferujemy także krawężniki i kostkę granitową. Nasi klienci mają możliwość wyboru spośród wielu atrakcyjnych kolorów kostek. Oferowana przez nas kostka granitowa dostępna jest w wersji szarej, żółtej, żółto-szarej, czerwonej i czarnej. Krawężniki natomiast doskonale nadają się do budowy jezdni i dróg różnego typu. Nasze krawężniki granitowe są niezwykle wytrzymałe i z pewnością sprawdzą się w tego rodzaju projektach. Proponujemy krawężniki zwykłe oraz łukowe o różnej wysokości i szerokości. W asortymencie posiadamy też kruszywa i płyty granitowe.
Kruszywa to powstające przy wydobyciu i obróbce granitu materiały okruchowe, które można wykorzystać w wieloraki sposób. Najlepiej sprawdzają się w budownictwie drogowym, ponieważ są trwałe, odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne i wytrzymałe. Oferujemy płyty granitowe o różnych rozmiarach, w tym niezwykle wytrzymałe płyty chodnikowe. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą lub mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt.


PETRA BUD Sp. z o.o.
Powstała w 1995 roku w wyniku rozwoju firmy WEKOM II. W pierwszych latach działalności firma zatrudniała 10 osób, obecnie zatrudnienie to kształtuje się na wysokości 50 osób. Firma Petra Bud zajmuje się przerobem granitu na elementy cięte czyli: krawężniki granitowe, płyty granitowe, schody, parapety. Dodatkowo w 2000 roku powstał Zakład Produkcji Kruszyw. Obecnie firma Petra Bud ma własne złoże granitowe.