Naturalność zawsze w modzie

Naturalność zawsze w modzie - 26_2.jpg Od zawsze cenimy sobie przyrodę oraz obcowanie ze wszystkim co się z nią wiąże. Odpoczynek na łonie natury to świetny sposób na przysłowiowe „doładowanie baterii” i odprężenie się po ciężkiej pracy. Nic zatem dziwnego, że z takim upodobaniem otaczamy się naturalnymi materiałami wykończeniowymi – kamieniem oraz drewnem.


Naturalność wcale nie musi oznaczać nudy – każda deska wykonana z naturalnego drewna i każdy ociosany kamień posiada swój własny niepowtarzalny wzór. Jest to ich ogromna przewaga nad elementami wykonanymi szablonowo, z tworzyw sztucznych.


Drewno i kamień są wykorzystywane od starożytności, kiedy to stanowiły główny materiał budowlany. Nawet dziś, mimo ogromnego postępu technologicznego, zapotrzebowanie na nie praktycznie nie zmalało. Twardy granit strzegomski jest ceniony na całym świecie, zaś dąb, modrzew czy jesion stanowią o wytrzymałości elementów konstrukcyjnych niejednego domu. Łatwe w obróbce i odznaczające się naturalnym pięknem, pozwalają wytworzyć ciepłą, domową atmosferę w każdym wnętrzu.


Naturalność zawsze pozostaje w modzie, a mimo to nigdy nie przestaje zaskakiwać. Kamień i drewno towarzyszą nam od tysięcy lat i walnie przyczyniły się do rozwoju naszej cywilizacji. Niezastąpione i ponadczasowo piękne zdobią każdą konstrukcję, której są częścią.