Realizacje

Wyjątkowy granit strzegomski. Ponad 20 lat temu, dokładnie w 1992 roku powstała nasza firma - Kopalnia granitu WEKOM II. Od pierwszych dni działalności zajmowała się wydobyciem i przerobem wartościowego, znajdującego wiele zastosowań materiału, jakim jest granit.

Przez ten czas udało nam się uzyskać stabilną pozycję na rynku znajdując klientów na początku w sąsiednich Niemczech, następnie w naszym kraju.

To co wyróżnia działania firmy jest oczywiście materiał, który Państwu proponujemy – granit strzegomski. Na jego bazie wykonujemy różne artykuły, począwszy od kostek kamiennych, przez bryły, na gotowych produktach kończąc. Granit strzegomski to skała, która wchodzi w skład jednostki geologicznej masywu Strzegom-Sobótka. Wyróżnia się wyjątkową, jasnoszarą barwą, jawnokrystaliczną strukturą i bezkierunkową teksturą. Kamień ten tworzą takie minerały jak plagioklaz, kwarc i biotyt. Granity strzegomskie od wielu wieków eksploatowane są w licznych kamieniołomach na zachodniej części Podgórza Sudeckiego.

Dzięki własnym złożom granitu możemy zaoferować Państwu produkty, których wartość jest nam doskonale znana. Są to elementy surowo łupane takie jak kostka granitowa czy kamień murowy. Oferowany przez nas granit i produkty tworzone na jego bazie definiuje przede wszystkim najwyższa jakość. Są gwarancją trwałości, solidności i estetyki. Zachęcamy do współpracy!